Hej Tomtegubbar!
Jaha! Då var det julafton och vi avverkar julskivor i rasande tempo. Först Bosse Larsson, nu Lars Vegas Trio och sen blir det väl South Park. Kul kul!
Jag har glömt att köpa julklappar till mig själv att lägga under granen, men de andra sju är klara. Syrrans julklapp försvann och ligger troligen kvar i kassan på IKEA.
IKEA ja, ni som trodde att det skulle vara en pina. Alltså, jag har nog aldrig sett så lite folk på IKEA som igår. Jag tror inte det är ett ställe där pöbeln gör sina sista minuten-inköp till jul.

Jag heter Fredrik Moberg och är riksdagskandidat för Piratpartiet. Du hittar mig på plats 18 på Piratpartiets lista Väst.

2 kommentarer
Eva, 25 december 2005 – 18:29
God Fortsättning, grannen!
Hoppas du fått julklappar så du är nöjd. Och köttbullar.
Här i “Tokeboda” (eller huvardet?)är tempot makligt så här på juldan. Knappt märkbart kan man säga. Julefrid.
syrrans granne, 25 december 2005 – 18:58
Jag fix boxningsutrustning, så nu ser det snart ut som ett pojkrum här hemma.
Riktigt vulgärt kommer det att bli. Pojkrumskitch…
Kommentera